Danish Open 2018.

Opdateret/Aktualisiert/updated 20-05-2018

Der er i øjeblikket registreret 254 tilmeldte deltagere.

 
Deltagerliste

efter ID-nr

Se liste efter klasse
eller Patrulje

Her kan du hente en kopi
af listen som PDF


 Til Forsiden
 

Teilnehmerliste

nach ID-Nr.

Siehe Liste nach Klasse
oder Gruppe

Hier können Sie eine Kopie der Liste als PDF herunterladen

Zur Startseite

Participant list.

by ID No.

See the list by Class
or Patrol

Here you can download a copy of the list as PDF


 To the Front page


IDNavn - Name Klub - Verein - Club    Klasse ClassPatr. Grp.
285Hans Tommy lindkvistLillehammer BueskytterklubbNOHSC22
284Henrik Puggaard NielsenHillerød Bueskyttelaug DKHMaL41
283Søren Hviid Van StratenHinnum Hut, GrindstedDKHAB33
282Brian JørgensenHinnum Hut, GrindstedDKHSR37
281Torben Hviid MadsenHinnum Hut, GrindstedDKHSR37
279Jens GodskesenHolstebro BueskytteforeningDKHSC43
278Susanne Kildebjerg FrederiksenBB3D.SjællandDKBJ24
277Laine HailVejle BueskyttelaugDKHSL9
276Thomas MortensenNørre Snede BueskyttelaugDKBJ24
275Jan FlinkerNørre Snede BueskyttelaugDKBJ23
274Nichlas TornboKalundborg BueskytteforeningDKHSI/TJ2
273Bo LynnerupChristiansfeld Omegns BueklubDKHSL2
272Odin StorøienFjordane BogeskytarlagNOHKI/TJ13
270Henrik W. NyengVejle BueskyttelaugDKBJ23
269morten andersenSorø BueskyttelaugDKHSB42
268Peter HansenTrelde Næs BueskydningDKHSB30
266Gunnar FykseKlepp BueskyttereNOHSC44
265Frederik AndreasenLejre Langbue LaugDKHMaL42
264Jørgen PoulsenPamhuleDKHSI/TJ29
263Torben EskildsenLyngby BueskyttelaugDKHMaL42
262Peter LindenBS VaggerydSEHMaC40
261Lennart AnderssonVetlanda BSKSEHSC7
260Annelie AnderssonVetlanda BSKSEDSC25
259Jan LiljegrenBK FiskgjusenSEHSB30
258Simone LundTIK Bueskydning DKDMcC27
257Sanna LundTIK Bueskydning DKDSC19
256Ronny LundTIK Bueskydning DKBJ27
255Stefan Hansson Alc Hornet Team SwedenSEHSC44
254David RickardssonFalkenbergs BKSEBJ23
253Birgit FredrichKävlinge BSKSEDSC25
252Brian ChristensenSorø BueskyttelaugDKBJ23
251Håkan JohanssonSkogens IFSEHSC22
250Emmely SkjemstadHaderslev BueskyttelaugDKDAR18
249Nicklas SkjemstadHaderslev BueskyttelaugDKHSR13
248Betina skjemstadHaderslev BueskyttelaugDKDSI/TJ18
247Rune SkjemstadHaderslev BueskyttelaugDKHMaI/TJ12
246finn bjørn hansenKøbenhavns BueskyttelaugDKHMaI/TJ12
245Frank TeuchlerRibe BueskyttelaugDKHMaC20
244ylva hjelleSportsklubben Vidar bueskyttergruppe NODKC1
243petter hjelleSportsklubben Vidar bueskyttergruppe NOHSC21
242Pål Espen BergsoddenLillehammer BueskytterklubbNOHSC22
241Kai Janke1. Kellinghusener Bogenclub (1.KBC)DEHSC44
240Rickard JohanssonBK DanapilenSEHSC44
239Casper Stenstrup PedersenBroager BueskytterDKBJ5
238Anders Heitmann LarsenBueklubben for Buejægere og 3D Skytter (BB3D)DKBJ23
237Henrik RoseKøbenhavns BueskyttelaugDKHMaI/TJ26
236Torben AndersenKøbenhavns BueskyttelaugDKHMaI/TJ11
233Trond HelleHardanger BogeskyttarklubbNOHSC21
231Josefine de RoepstorffKøbenhavns BueskyttelaugDKDSI/TJ28
230RONNIE ForsbergVästgöta BågjägareSEHSI/TJ33
229Kristin Houmb HagerupLaugen BueskytterklubbNODSI/TJ28
228Trond Kaare Houmb HagerupLaugen BueskytterklubbNOHSI/TJ33
227Wilhelm BilhöferBK Göta LejonSEHMaL12
226Joe NagleLindome BKSEHSI/TJ12
225Bjørn StorøienFjordane BogeskytarlagNOHSI/TJ30
224Denis KrugelBogensportverband Schleswig-Holstein e.V DEHSI/TJ32
223Andrejs MarkelovsNørre Snede BueskyttelaugDKHSI/TJ32
222Bo Holst PedersenNørre Snede BueskyttelaugDKHMaL11
221Jes LysgaardLyngby BueskyttelaugDKHSL36
220Thomas OlsenVestjyske BuejægereDKBJ23
219Ernst ThorkildsenNorges Buejegerforbund (NBJF)NOBJ24
218Stephan LowagOhne VereinDEBJ9
217Katja SchmidtOhne VereinDEBJ9
216Ninna Quaade NielsenPamhuleDKDSI/TJ28
215Stig AndersenArcusDKHSC7
214stig fiskerAarhus BueskyttelaugDKHMaL11
212John KjærNykøbing F BueskyttelaugDKHMaL1
211Ann Lisa PedersenTrelde Næs BueskydningDKDSB24
209Ann Dorthe PedersenTrelde Næs BueskydningDKDSL15
208Morten WedderkoppGanløse og Omegns JagtforeningDKHAC1
207Mads WedderkoppGanløse og Omegns JagtforeningDKHMaL1
206Frank WestbySandefjord bsNOHMaC40
205Eivind LieKlepp BueskyttereNOHSC7
204Bruno ChristiansenHolstebro BueskytteforeningDKHSI/TJ32
201Torben JensenKøbenhavns BueskyttelaugDKHSL36
200Harald Normann AndersenHardanger BogeskyttarklubbNOHSL36
199Knut NeergaardDrammen BueskyttereNOHMaL17
198Bjørn Iver OlufsenSolør Bueskyttere NOHMaI/TJ26
197Bjørn SyversenSolør Bueskyttere NOHSC43
196Svein Stian MelgårdSolør Bueskyttere NOHMaC40
195Jon S. Sanda-Jenssen Solør Bueskyttere NOHSC43
194Kim PetersenNørre Snede BueskyttelaugDKHMaL11
193Lasse HöökStockholms BKSEHSI/TJ32
192Stine ÅséllStockholms BKSEDSB4
191Per Ivar PahlmFana BueskytterklubbNOHSL33
190Kristian AxelsenMagleby fri og efterskoleDKHSR8
188Thomas MouritsenRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKBJ14
187Mick SørensenSvendborg BuejægereDKBJ22
186Peter SlotHerning BueskyttelaugDKHSC2
184Ove ErdalHardanger BogeskyttarklubbNOHSL36
183Ruben Salomon Bueklubben for Buejægere og 3D Skytter (BB3D)DKBJ27
182christian askholmBueklubben for Buejægere og 3D Skytter (BB3D)DKHSC44
181Stine Kjær AndersenIdrætsforeningen Lavia KøbenhavnDKDSB4
180Inger Fjelstad EdvardsenHvaler IL BueskyttereNODSB24
179Rune EdvardsenHvaler IL BueskyttereNOHSB9
178Ronny GrönnevikVarbergs BågskytteklubbSEHMaL41
177Rikke Paaske IversenPamhuleDKDSI/TJ28
176Lars IversenPamhuleDKHSL36
175Lennart DahlqvistMidtfyns BueklubDKHMaL41
174Jens MortensenIdrætsforeningen Lavia KøbenhavnDKHSB33
173Kjell PerssonKristianstad BKSEHMaL6
172Thomas JensenPamhuleDKHSL35
171Ole KleinBad Oldesloer Bogensport e.V.DEHKC18
170Britta KleinBad Oldesloer Bogensport e.V.DEDSC10
169Jens Erik JensenRibe BueskyttelaugDKHMaC20
168Laila BrummerPamhuleDKDSL15
167helge brummerHaderslev BueskyttelaugDKHSC2
165Henrik Skovgaard nielsenVarde BueskyttelaugDKHMaI/TJ26
161Arne JensenLillehammer BueskytterklubbNOHMaI/TJ41
160Jørgen UllvitAarhus BueskyttelaugDKHMaL17
159Tonny GramAabenraa BueskyttelaugDKHSC2
158Sisse GramAabenraa BueskyttelaugDKDSC25
157Martin OttesenHimmerlands bueskyttelaugDKBJ21
156Pernille SkovrupHaderslev BueskyttelaugDKDAR1
155Jacob TinghedeRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKBJ30
154Mikael Bo HansenRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKHSB9
153Fie ThomsenHaderslev BueskyttelaugDKDAC19
152Ari OllikainenBergen BueskyttereNOHMaC6
151Sophie von Eichel-Streiber Ohne VereinDEDSTJ18
150Frank WendtOhne VereinDEHMaI/TJ18
149peter østrupFavrskov BueskytterDKHMaL17
146Östen BotinVarbergs BågskytteklubbSEHMaL39
145anders skjødtFavrskov BueskytterDKHSL36
144Tomas HarryssonKristianstad BKSEHMaL6
143Michael BerggreenFavrskov BueskytterDKHAL16
142Kim BerggreenFavrskov BueskytterDKHSL16
141Egon PerssonKristianstad BKSEHSL35
140Michael VarmingHolstebro BueskytteforeningDKHSR13
139TORBEN KRISTIAN JENSENFavrskov BueskytterDKHSL35
137Rasmus AndersenVarde BueskyttelaugDKHAC21
136Isaa SandEkerö IK - BågskytteSEHSI/TJ31
135Tom HalvorsenBergen BueskyttereNOHSB29
134Kent jeppesenAarhus BueskyttelaugDKHMaL16
133Kim JakobsenKalundborg BueskytteforeningDKHMaC40
132Johannes Juel Pedersen Silkeborg IF's bueskyttelaugDKHAL13
130Mats SjöströmVarbergs BågskytteklubbSEHMaL17
128Kay Dittmer1. Kellinghusener Bogenclub (1.KBC)DEHSR16
127Christina Knudsen1. Kellinghusener Bogenclub (1.KBC)DEHSR16
125Peter KjærsigAarhus BueskyttelaugDKHMaL12
124Hilde HaldorhamnDrammen BueskyttereNODSI/TJ28
123Laura SchieleLillehammer BueskytterklubbNODSI/TJ28
122Pål MessenlienLillehammer BueskytterklubbNOHSI/TJ31
121Inge ToftRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKDSL15
120Dion Vig JessenNørre Snede BueskyttelaugDKBJ13
119Tage KristensenPalnatoke - Kolding bueskytteklubDKHMaC40
116Harald GuldmannKalundborg BueskytteforeningDKHMnC14
115Kelvin SchmidtKalundborg BueskytteforeningDKBJ14
114Anette svendsenHaderslev BueskyttelaugDKDSI/TJ27
113Terje StrømmenHardanger BogeskyttarklubbNOHMaL12
112Lars Erik AmundsenH.E.G. IL BueskyttergruppeNOHSI/TJ31
111Linda Cathrine HerudH.E.G. IL BueskyttergruppeNODSI/TJ27
110Brian LundvigNørre Snede BueskyttelaugDKBJ27
109Tage Hermansen Randers Bueskyttelaug og BuejægereDKHMaC20
108stine munch hansenArcusDKDSL15
107Rasmus Toftdal HansenUlbølle BueklubDKHMnR37
106Trine Toftdal HansenUlbølle BueklubDKHSR37
105Tom Rask NielsenFavrskov BueskytterDKHMaL33
104Rolf BebenissSlight-Turtles Boostedt e.V.DEBJ5
103Lutz RiepenSlight-Turtles Boostedt e.V.DEHMaC39
102Torsten FürstenwerthSlight-Turtles Boostedt e.V.DEHMaC39
101Martin ClausenArcusDKHSL34
100Dennis BagerArcusDKHSR37
99Magnus BagerAalborgDKHSR13
98Rolf Inge BryneKristiansand BueskyttereNOHMaI/TJ6
97Mogens SchmidtPamhuleDKHMaI/TJ11
96Ove IversenFavrskov BueskytterDKHMaI/TJ17
95Bjarne SchmidtKøbenhavns BueskyttelaugDKHMaI/TJ11
94Henrik Gotfredsen Christiansfeld Omegns BueklubDKHSI/TJ31
93Michael KnudsenRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKHSC43
92Niels SejbjergBK Gripen SEHSB4
91Torben SchäfferVarde BueskyttelaugDKBJ22
90Micki SchäfferVarde BueskyttelaugDKHKC21
89Silke SchäfferVarde BueskyttelaugDKDAC22
88Sickan Sine Hansen SchäfferVarde BueskyttelaugDKDSC19
87Torben BruunKalundborg BueskytteforeningDKBJ10
86Anders Løcke JensenFavrskov BueskytterDKHSL35
85Mads Løcke JensenFavrskov BueskytterDKHSL34
84Liv MeckHaderslev BueskyttelaugDKDAC19
83Robert MeckHaderslev BueskyttelaugDKBJ19
82Signe MeckHaderslev BueskyttelaugDKDSC19
81Frank BallerÅs BueskytterneNOHSB29
80Claus JohansenUlbølle BueklubDKHMaC38
79Victor HoffFana BueskytterklubbNOHSB29
78Kjerstin HoffFana BueskytterklubbNODSB37
77Lars Eichler AndersenKalundborg BueskytteforeningDKHSC43
76Pernille OlsenKalundborg BueskytteforeningDKDSC10
75Eddie ØyenSportsklubben Vidar bueskyttergruppe NOHSC7
74Irene ThomsenFredericia bueskytteklubDKDSC25
73John JørgensenFredericia bueskytteklubDKHMaC39
72Helge BojeWest Vendsyssel BuelaugDKHSB31
70Taisto ErkinharjuBergen BueskyttereNOHMaC39
69Mads ChristensenHvidovre Langbue Laug - Ull´s SønnerDKHSL35
68Peter MathiesenHvidovre Langbue Laug - Ull´s SønnerDKHSL34
67Möller, Werner Schützenverein Kaltenkirchen e.V. DEHMaC8
66Möller, Anke Schützenverein Kaltenkirchen e.V. DEDSL8
64Terje Angell HaugenBergen BueskyttereNOHSC6
63Christian GravesenHaderslev BueskyttelaugDKHSC42
62Trond KvitnesMoss BueskyttereNOHMaL39
61Christian JørgensenChristiansfeld Omegns BueklubDKHSL34
60Frank ChristiansenAabenraa BueskyttelaugDKHSI/TJ30
59Morten MydlandKlepp BueskyttereNOHSC6
58zibrandt christensenChristiansfeld Omegns BueklubDKHSI/TJ30
57Eigil FreyRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKBJ14
56Charlotte KrugelPost SV Heide e.V.DEDMcI/TJ5
55Gaston KrugelPost SV Heide e.V.DEHSI/TJ5
54Kristian HansenKlepp BueskyttereNOHSL35
53Stefanie LindgaardMagleby fri og efterskoleDKDSB15
51Stein AnzjønKlepp BueskyttereNOHSL34
50Bjarne KlausenKøbenhavns BueskyttelaugDKHSL34
48Danny KarlTeam MarstallDEHSC20
47Jessica KarlTeam MarstallDEDSC10
46Angelika KarlTeam MarstallDEDSC25
45Peter AndersenMidtfyns BueklubDKHSI/TJ3
44Mia Rafn HansenMidtfyns BueklubDKDSI/TJ3
43Ager Rafn AndersenMidtfyns BueklubDKHMnI/TJ3
42Stein Devold-HaagensenNorges Buejegerforbund (NBJF)NOBJ14
41Jeanette MolvikBergen BueskyttereNODSB4
40Linn-Therese SelvikBergen BueskyttereNODSI/TJ3
39Jozsef CsikosVarde BueskyttelaugDKHSC7
38Jakob Sloth CsikosVarde BueskyttelaugDKHSC44
37Finn PaulWahlstedter Schützengilde e.V.DEHAI/TJ18
36Thomas PaulWahlstedter Schützengilde e.V.DEHMaI/TJ26
35Claus Kjær Vigen LarsenKøbenhavns BueskyttelaugDKHSB4
33Jochem LinkeWahlstedter Schützengilde e.V.DEHMaI/TJ41
32Frank StarkeWahlstedter Schützengilde e.V.DEHSB26
31Klaus Dieter DöringWahlstedter Schützengilde e.V.DEHMaC38
30Paul StarkeWahlstedter Schützengilde e.V.DEHMnC38
29Stefan HaackWahlstedter Schützengilde e.V.DEHMaI/TJ26
28Carin Eriksson Køge BueskyttelaugDKDSL15
27Torben Julius Køge BueskyttelaugDKHSL29
26Ulrika BackmanWij Bågskyttar OckelboSEDSI/TJ3
25Henning BaggeWij Bågskyttar OckelboSEHSI/TJ31
24Tanja Dinesen Skudstrup Københavns BueskyttelaugDKDSL8
22Thomas LefevreIdrætsforeningen Lavia KøbenhavnDKHSB4
21Kirstine GodskesenNørre Snede BueskyttelaugDKDSC10
20Kim JensenBueklubben for Buejægere og 3D Skytter (BB3D)DKHSC20
19Jan ReschefskiVarde BueskyttelaugDKHMaC21
18Tom BrøndumTrelde Næs BueskydningDKHSL32
17Christoph GriegerHubertusgilde Kücknitz von 1954 e. V.DEHSC42
16Erik P. NielsenNørre Snede BueskyttelaugDKHSC20
15Kent haaningSilkeborg IF's bueskyttelaugDKHMaL1
14Lars jensenHaderslev BueskyttelaugDKBJ5
13Kenneth andersenVarde BueskyttelaugDKHSL32
12irina vraa jensenRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKDSI/TJ3
11svend erik jensenRanders Bueskyttelaug og BuejægereDKHMaC38
10Cilius Olsson Varde BueskyttelaugDKHMcL41
9Olaf PiwkoHubertusgilde Kücknitz von 1954 e. V.DEBJ5
8Roar W. BrummerHaderslev BueskyttelaugDKHSC2
7Lærke Eder Haderslev BueskyttelaugDKDMnC9
6Lea EderHaderslev BueskyttelaugDKDMcB8
5Claus Falck HansenVarde BueskyttelaugDKHMaC38
3Martin Foged JørgensenUlbølle BueklubDKHSL29
2Jan AaggerUlbølle BueklubDKBJ14
1Henrik FrederiksenUlbølle BueklubDKHSC42

Til side-top

Til Forsiden

Zur Startseite

To Frontpage


Til side-top